Home / Yaşam / O Ses Türkiye’yi Sallayan Ferat Üngür Kimdir?

O Ses Türkiye’yi Sallayan Ferat Üngür Kimdir?

O Ses Türkiye’yi sallayan Ferat Üngür kimdir sorusunu soranlar için bir içerik hazırlamak istedik. O Ses Türkiye her ne kadar güncel jürisiyle göz kamaştırmasa bile, Ferat Üngür gibi başarılı sesler halen yarışmada boy gösteriyor. Ferat Üngür gerçekten garip ve önemli bir insan. Dilerseniz hep birlikte bu değerli insana daha yakınan kulak verelim.

 

Kim ya bu Ferat Üngür? Ferhat mı Ferat Mı? Evet bu güzel sesin sahibinin adı Ferat olarak karşımıza çıkıyor. Diyarbakır suyundan içmiş, o havanın harmanını yaşamış değerli insan olarak da adlandırabiliriz onu. 2016 yılında aktif olarak videolar yüklediği Ferat Üngür Youtube kanalını açarak kendisini Türkiye’ye tanıttı. Ferat Üngür Sıra Sende Türkiye yarışmasına da katılmıştı ancak asıl patlamayı O Ses sahnesinde yaşadı. Elbette bu benim naçizane görüşüm 🙂 Her ne olursa olsun, Türkiye Ferat’ı çok sevdi ve sevmeye de devam edecek.

Ferat Üngür Youtube kanalı içerisinde 17.886 aboneye sahip. Daha önce neden O Ses Türkiye yarışmasına katılmadığı sorulduğunda, bazı şartların kendisi açısından netleşmesini beklediğini belirten Ferat; O Ses tarihine adını altın harflerle yazdırdı bile. Ferat Üngür nerelidir sorusuna fazlasıyla cevap verdik. Dilerseniz bu değerli sesin seslendirip taçlandırdığı eserler hakkında konuşalım.

Ferat Üngür Zülfü Kahkullerin Amber Misali Türküsüne Yeniden Can Verdi!

Ferat Üngür O Ses Türkiye sahnesinde ünlü bir Erkan Oğur türküsünü seslendirdi. Erkan Oğur tarafından enstrüman olmaksızın sadece ses ve koro ile canlandırılan bu türkü, Ferat’ın muhteşem sesiyle tekrar can buldu. Gündeme bomba gibi düşen bu türkü şu anda milyonlarca insan tarafından dinleniyor.  Ferat Üngür türküleri için meraklıysanız, aşağıda kendisine ait Youtube kanalından bir video bıraktık. Kendisine abone olarak ve like atarak destek olabilirsiniz, olmalısınız 🙂

Ferat Üngür Zülfü Kahkullerin Amber Misali türküsünü daha önce yine Sıra Sende Türkiye sahnesinde seslendirmişti. Orada daha seri bir trafikle seslendirilen türkü, O Ses Türkiye sahnesinde muhteşem Tarık Sezer Orkestrası üyesi olan Mustafa İpekçioğlu yorumuyla tekrar seslendirildi. Ferat Üngür’ün yanık ve derin anlamlı sesiyle birleşen İpekçioğlu yorumu, tüm Türkiye’yi ekrana kitledi.

Ferat Üngür Zülfü Kahkullerin Amber Misali Türkü Sözleri 

Zülf-ü Kaküllerin Amber Misali
Buy-U Erguvan Dan Güzelsin Güzel
Kızarmış Gonca Gül Gibi Yüzlerin
Şah-I Gülistan Dan Güzelsin Güzel

Yüzünde Yeşil Ben Aşikar Olmuş
Çekilmiş Kaşların Zülfikar Olmuş
Gözlerin Aleme Hükümdar Olmuş
Mihr-İ Süleyman Dan Güzelsin Güzel

Kurulmuş Göğsünde Bahçe-İ Vahdet
Hatmolmuş Kadrinle Tubayı Hikmet
Cemalin Seyreden İstemez Cennet
Sen Huri Gılman Dan Güzelsin Güzel

Gözlerin Velfecri Benzer İmran ‘E
Seni Seven Aşık Olur Divane
Yanakların Şule, Vermiş Cihana
Yüz Mahı Taban Dan Güzelsin Güzel

Çiğ Düşmüş Çayıra Benzer Yüzlerin
Âşıkın Öldürür Şirin Sözlerin
Mısrın Hazinesi Değer Gözlerin
Zühre-İ Rahşan Dan Güzelsin Güzel

Sıdkı Der Suretim Hattın Secdegah
Cümle Güzellere Oldum Pişegah
Güzeller Tacısın Yüzün Padişah
Yusuf-U Kenan’dan Güzelsin Güzel

Ferat Üngür Dedi Ki Yok Yok Türküsü Patladı!

Ferat Üngür yok yok türküsü ile ilk girişinde yaptığı başarıyı resmen taçlandırdı. Burcu Güneş tarafından son dönemlerde yorumlanan bu eski türkü, Ferat Üngür sesiyle birleşince resmen bir sanat harikasına dönüştü. Tüm Türkiye tarafından bilinip dinlenen bu türkü resmen Üngür etiketine büründü. Ferat Üngür yoh yoh dedikçe, resmen tüylerimiz diken diken oluyor 🙂 Türkünün kendisi tarafından yayınlanan videosuna aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Ferat Üngür Dedi Ki Yok Yok Türkü Sözleri!

Dedim kaşın zülfikar mı? dedi ki yay
Dedim cemalin ne güzel dedi ki ay
Dedim seni seviyorum dedi ki vay

Dedim bende gönlün var mı? dedi ki yok yok
Dedi ki yok yok, Söyledi yok yok
Dedim bende gönlün var mı? dedi ki yok yok
Dedi ki yok yok, Söyledi yok yok

Dedim senin işin nedir dedi seyran
Dedim sende sevda mı var dedi puyran
Dedim senin neyin vardır dedi üryan

Dedim elde gözün mü var? Dedi ki yok yok
Dedi ki yok yok, Söyledi yok yok
Dedim elde gözün mü var? Dedi ki yok yok
Dedi ki yok yok, Söyledi yok yok

Dedim senin koynun nedir dedi cennet
Dedim beni sever misin dedi elbet
Dedim senin yarin kimdir dedi kul ahmet

Dedim başka yarin var mı dedi ki yok yok
Dedi ki yok yok, söyledi yok yok

Ferat Üngür Şarkıları Daha  Da Ünlenecek!

Ferat Üngür şarkıları daha şimdiden büyük bir kitleye ulaştı. O Ses Sahnesi ile gündeme geldikten sonra büyük bir kitleye hitap eden Üngür, ileride çok daha büyük bir sanatçı olacak. Bunu ihtimal olarak görmüyor, iddia ediyoruz. Bu denli değerli bir sesin yok olmasına kimse izin vermemeli.

Ferat Üngür O Ses Türkiye sahnesinde yaptığı yorumlarda, devamlı olarak halk müziği söylemeyeceği sinyallerini de verdi. Ferat Üngür Islak Islak şarkısını söyleyerek Barış Akarsu profiline büründü ve tüm seyircileri bir kez daha ekrana kilitledi. Şahsen ben devamlı olarak halk müziği taraftarı olmasını isterim lakin bu onun kararı 🙂

Ferat Üngür biyografi metni hazırlamadık. Sadece bir editör olarak ilgimi çeken bu ismi bu platformda okurlarımla paylaşmak istedim. Ancak Ferat Üngür ile görüşmemiz durumunda detaylı bir biyografi yazmak istiyoruz.

About sarigundem

Sarı Gündem platformu bünyesinde içerik yazarı ve proje sahibi. Kozmetik ve cilt bakımı üzerine sürdürdüğü çalışmaları bu platformda insanlarla paylaşan meraklı ve yazmayı seven bir insan. Yemek tarifleri, kozmetik haberleri ve cilt bakımı konusunda uzman bir görüş!

Check Also

Süt Parası Nedir?

Süt parası devlet tarafından yeni doğum yapan annelere verilen bir yardımdır. Her yeni doğum yapan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir