Home / Kişisel Bakım / Haberler / Kozmetik Satıcılarına 3.9 Milyonluk Ceza!

Kozmetik Satıcılarına 3.9 Milyonluk Ceza!

Kozmetik üreticileri tarafından büyük bir şok etkisiyle görüntülenen bu haber, birçok kozmetik satıcısını abluka altına alacak kadar geniş çaplı bir çalışmaya dayanıyor. Kozmetiğe ceza gelmesinin nedeni ise mevzuata uygunsuz olarak yapılan satışlar!

RTÜK Kozmetik Reklamlarına Ceza Kesri!

Kozmetiğe Zam Geldi! Hissettik Mi?

Kozmetik cezası haberinin gündeme gelmesinin hemen ardından araştırmalar yapıldı. RTÜK tarafından 195 televizyon yayınının incelendiği tespit edilirken, uygunsuz reklamlar dolayısıyla televizyon kanallarına 3.9 milyon lira cezai yaptırım uygulandığı belirlendi.

Yine aynı marka sahiplerinin Türkiye sosyal medya temsilcileri ile görüşme gerçekleştiren RTÜK, bu yönde yenilikçi ve mevzuata uygun hükümler sunabilmek için çalışma yapacaklarını açıkladı. Çok yakında kozmetik yöneticileri ile birlikte RTÜK kozmetik konulu bir görüşme gerçekleştirebilir.

Dikkatli Olmakta Fayda Var!

Kozmetiğe 3.9 milyon liralık ceza sonrasında gözler kozmetik üreticilerine çevrildi. Bu satışların ve ürün standartlarının devlet kurumlarınca belirlenen standartları bulunuyor. Bu standartların dışında olan satışlar ise piyasadan arındırılmaya başladı. Bu nedenle satıcılardan kozmetik ürün satın alırken kesinlikle dikkatli olmanızı öneriyoruz!

About sarigundem

Sarı Gündem platformu bünyesinde içerik yazarı ve proje sahibi. Kozmetik ve cilt bakımı üzerine sürdürdüğü çalışmaları bu platformda insanlarla paylaşan meraklı ve yazmayı seven bir insan. Yemek tarifleri, kozmetik haberleri ve cilt bakımı konusunda uzman bir görüş!

Check Also

1500 Üründe %50 İndirim Watsons Mağazalarında!

İndirim Watsons dahil olmak üzere sıcak tatil döneminde hemen her markayı esiri altına almış durumda. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir