Home / Kişisel Bakım / Haberler / Kozmetiğe Zam Geldi! Hissettik Mi?

Kozmetiğe Zam Geldi! Hissettik Mi?

Kozmetiğe zam hemen her kulvardan ürüne olduğu gibi gecikmeden geldi. Yükselen dolar nedeniyle artan kozmetik fiyatları hanımların cebini yakıyor. Bu gidişat hiç de iyi değil!

Kozmetik haberleri ve Kozmetik zam haberleri arasında gördüğümüz en garip tablo olabilir!

Kozmetiğe Zam Daha Da Artacak!

Komzetiğe zam dolar kuruyla birlikte kapıya dayanan bir diğer sıkıntı olarak karşımıza çıkıyor. En az yüzde sekiz zam beklentisi içerisinde olan kozmetik firma temsilcileri pek de yanlış konuşmamışlar.

kozmetiğe zam

Kozmetik ürünlerine zam geldi mi sorusunu soran hanımlar için hemen cevap verelim. Toplu olmamak şartıyla birçok markanın temel ürünlerinde bir hareketlilik göze çarpıyor. Kozmetik fiyatında artış ise dışa bağımlılık temellerine dayanıyor.

Dolarla zamlanan ürünler arasında yer alan kozmetik dünyası, oldukça büyük bir dışa bağlantı kurmasından dolayı azın çoğaldığı bir psikolojiyle daha da pahalanacak.

Kozmetik Ürünlere Zam Gelmesi Normal Mi? 

Elbette, kozmetik ürünlere zam gelmesi normal bir durum olarak karşılanmaktadır. Bu noktada beklenenin dışında bir şey olmadığı kesinlik arz ediyor.

Kozmetiğe Zam Dolara Mı Bağlı?

Kozmetiğe zam gerçeği temelde dolar olarak gösterilmiş bir nedenle gündeme gelse bile, bu zammın asıl nedenleri arasında yerel kozmetik marka temsilcileri yer alıyor.

Krizi fırsata çeviren kozmetik marka temsilcileri sanıyoruz ki artan ürün fiyatlarına bir de kendi çıkar paylarını ekleyecekler.

kozmetiğe zam

Kozmetik haberleri arasına bomba gibi düşen bu ayrıntı, aslına bakılırsa herkesin cüzdanına bakmasıyla ortaya çıkabilirdi ancak çıkmadı.

Kozmetik zam haberleri kadınlar tarafından fark edilmedi çünkü kadınlar kozmetik alışverişi yaparken bırakın fiyatı, çoğu zaman markayı bile incelemiyorlar.

Türkiye Kozmetiğe Zam Gidişatını Durdurabilir Mi? 

Kozmetiğe gelen zam tamamen keyfi ihtiyaçlara yönelik bir gereksinim kaybıdır. Ülkenin daha temel dolar zammı problemleri varken, kozmetik sektörünü diretmek etik değildir.

Ayrıca kozmetik ürünlerine gelen zam miktarı da henüz tüm ürünlere yansıtılmadı. Devletimiz, bu noktada gereken hemen her şeyi yapılan açıklamalara istinaden yapmaktadır.

Sabırlı olmak ve milli değerlere sahip çıkmak en doğrusu olacaktır.

Gratis Zam Yaptı Mı? Büyük Markalar Ne Durumda? 

Gratis zam politikası hakkında net bir bilgi henüz elimize geçmedi. Gratis zam yaptı tarzında haberlere gerçeklik katan herhangi bir resmi açıklama ne yazık ki yok.

Ayrıca Gratis indirimleri ile açığı kapatabilecek potansiyelde bir marka. Bu nedenle yapılan kozmetik zammı açısından uçurum fiyatlar olmayacaktır.

 

About sarigundem

Sarı Gündem platformu bünyesinde içerik yazarı ve proje sahibi. Kozmetik ve cilt bakımı üzerine sürdürdüğü çalışmaları bu platformda insanlarla paylaşan meraklı ve yazmayı seven bir insan. Yemek tarifleri, kozmetik haberleri ve cilt bakımı konusunda uzman bir görüş!

Check Also

1500 Üründe %50 İndirim Watsons Mağazalarında!

İndirim Watsons dahil olmak üzere sıcak tatil döneminde hemen her markayı esiri altına almış durumda. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir