Home / Kredi / Kimlik Numarasıyla Tüm Banka Borçları Nasıl Sorgulanır?

Kimlik Numarasıyla Tüm Banka Borçları Nasıl Sorgulanır?

Kimlik numarasıyla tüm banka borçları nasıl sorgulanır sorusunu soran okurlarımız için süreci tüm detaylarıyla anlattık. Günümüzde gelişen internet dünyası ile TC kimlik ile sorgulama birçok işlem için kolayca yapılabiliyor. Elbette bunların arasında banka borcu sorgulama işlemleri de bulunmaktadır.

Bankalar kredi ve kredi kartı benzeri borçlanma araçları vererek, insanlara harcama olanağı tanırlar. Sonrasında insanlar bu araçları kullanırlar ve borçlu konuma düşerler. Çok fazla borcu olan insanların banka bazında borçlarını bilmiyor olmaları çok normaldir. Bankalarla iletişime geçerek kimlikle banka borcu sorgulama işlemi yapmak oldukça faydalı olacaktır.

Banka Borcu Sorgulama E-Devlet’ten Yapılır Mı?

Bankalara olan borcunuzun tamamını öğrenmek istiyorsanız, E-Devlet platformunu kullanamazsınız. E-Devlet borç sorgulama hizmeti vermemektedir. Bunun yerine tüm bankaların iletişim adreslerini kullanmanız gerekmektedir. TC kimlik ile banka borcu sorgulama konusunda ulaşmanız gereken kaynaklar şu şekildedir:

  • Banka çağrı merkezleri
  • Banka şubeleri
  • Banka mobil bankacılık uygulamaları

Yukarıdaki adresler ile iletişime geçerek yine kimlik numaranızla toplam borcunuzu öğrenebilirsiniz. Durumunuz çok karışıksa bu durumda telefon bankacılığını kullanmanız daha verimli olacaktır. Ziraat Bankası ve Vakıfbank zor durumda olan müşterilerine şubeden yapılandırma olanağı da sunmaktadır. Böylesi talepler için banka şubelerine gitmeyi deneyebilirsiniz.

Tüm Bankalara Olan Borcu Sorgulamak İçin

Maalesef bu süreçte her bankayla ayrı ayrı görüşmeniz gerekmektedir. Bankaların iletişim kanallarından size bilgi verilecektir. İcralık olan borçlarınız varsa bunlar için E-Devlet dava sorgulama kısmını kullanabilirsiniz. Tarafınıza bilgi verilmeksizin hiçbir borcunuz icralık olamaz.

Kredi kartı borçlarında güncel yapılandırma yasası değişti. Buna bağlı olarak daha iyi yapılandırma olanaklarından yararlanabilirsiniz. Bu tarz resmi işler için bankalar telefon üzerinden hizmet vermemektedir. Bu gibi talepleriniz için ilgili bankanın şubesine gitmeniz gerekir.

ATM’den Kredi Kartı & Kredi Borcu Öğrenme

Toplu haldeki borçlarınızı öğrenmek için banka ATM’lerini kullanabilirsiniz. Aynı bankada bulunan kredi kartı ve kredi borcunuz için ATM’ye kredi kartınızla gitmeniz yeterli olacaktır. Sonrasında ekrandaki yönergeleri takip ederek güncel kredi kartı borcunuzu sorgulayabilir, menüler arasında geçiş yaparak kredi borçlarınıza erişebilirsiniz.

Kimlik numarasıyla banka borcu sorgulama konusunda yapacaklarınız şu an için bunlarla sınırlı. Banka kredi notu ve benzeri takip sorgulamaları için Findeks ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.

About sarigundem

Sarı Gündem platformu bünyesinde içerik yazarı ve proje sahibi. Kozmetik ve cilt bakımı üzerine sürdürdüğü çalışmaları bu platformda insanlarla paylaşan meraklı ve yazmayı seven bir insan. Yemek tarifleri, kozmetik haberleri ve cilt bakımı konusunda uzman bir görüş!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir