Home / Yaşam / Dayni Doğuyor Masal Kitabı Çıkıyor!

Dayni Doğuyor Masal Kitabı Çıkıyor!

Dayni Doğuyor masal kitabı çıkıyor! Dayni, albino bir dinozor. Bu dinozorun hayatından kesitler anlatan çocuk kitabı serisi, 3 Aralık itibariyle tüm kitapçılarda olacak. Dayni masal kitabı albino çocuklar için büyük bir fayda sağlayacak.

Başak Eren Şentürk ve Berçem Berat Aytaç tarafından yönetilen ve gün yüzüne çıkarılan Dayni çocuk kitabı projesi, hayata farklılıklarını fark ederek başlayan çocukların sorunlarını ve bu sorunlarla nasıl baş edeceklerini anlatıyor. Dilerseniz bu keyifli masal kitabı serisinin detaylarına geçelim!

Dayni Doğuyor Çocuk Masal Kitabının Konusu Nedir?

Dayni Doğuyor aslında masal kitabı olsa da, bu bir okuma serisi olarak lanse edilecek. Toplamda 16 kitaptan oluşan bu serinin şu an sadece 2 kitabı okuyuculara sunulacak. Gösterilen ilgi ve talebe göre kitap serisinin tamamen piyasaya sürülmesi planlanıyor.

Albino Dinozor Dayni’nin hikayesini anlatan bu seride tek bir amaç var. Hayata farklılıklarla daha doğrusu dezavantajlarla gözlerini açan ve kendisini öyle tanımaya başlayan onlarca çocuk var. Bu çocukların psikolojilerine dokunan, farklılıkların aslında birer sorun olmadığını gösteren Albino karakter Dayni, kendisini ve çocukken yaşadığı sorunları küçük çocuklara anlatarak onlara yol gösteriyor.

Bunun yanı sıra, diğer çocukların da farklılıkları olan çocuklara nasıl yaklaşmaları gerektiği bu kitapta anlatılıyor. Akran zorbalığı farklılıkları ve dezavantajları olan çocuklar için inanın en büyük sorunlardan bir tanesi. Bu nedenle farklı ve bir o kadar da tatlı çocukları konu alan bir kitabın, diğer normal çocukların da farklılıkları olan çocuklara karşı nasıl bir davranış sergilemeleri gerektiğini dile getirmesi o kadar doğal!

Kısacası bu kitap farklılıkları ve belkide dezavantajları olan çocuklara yol gösterip, sorunlarını aşmalarında yardımcı olurken; öte yandan diğer çocuklarında farklılıklara saygı duymaları gerektiği konusunu dile getiriyor.

Dayni Doğuyor Masal Kitabını Satın Almak İster Misiniz?

Biz kitabın birçok kısmını gördük ancak burada sizlerle paylaşıp sürprizi bozmak istemiyoruz 🙂 O nedenle kitabı almak isteyen okurlarımıza bilgi verelim. Buraya tıklayarak, şu anda indirimli olan Dayni Doğuyor masal kitabını sadece 5,20₺ karşılığında satın alabilirsiniz. Ki bizce almalısınız. Bu denli pozitif bir masal kitabı serisinin en iyi yerlerde olması gerekiyor.

Dayni Doğuyor ve Dayni ve Hiperaktif Ayı isimli iki Dayni masal kitabı 3 Aralık itibariyle tüm kitapçılarda olacak. Çevrenizdeki kitapçılardan bulamazsanız, yukarıdaki satın alma linkini kullanarak kitabı indirimli fiyat farkıyla alabilirsiniz.

Dayni Doğuyor Çocuk Masal Kitapları

Hülya Şat tarafından yayıma hazırlanan ve Seda Kayrancıoğlu tarafından kapak tasarımı yapılan Dayni Masal kitabının bir de şarkısı var. Yazımda bu şarkıya da yer vermek istiyorum.

Dayni’nin Şarkısını Dinlediniz Mi?

Dayni’nin şarkısı da en az kitap serisinin içerisinde yer alan masallar kadar eğlenceli. Erinç Açıkgöz tarafından bestelenen Albino Dinozor Dayni’nin şarkısını buraya tıklayarak hemen dinleyebilirsiniz.

Dayni ve Dayni Masal Kitabı Serisini Sarı Gündem ailesi olarak sonuna kadar destekliyoruz. Dayni ile ilgili tüm gelişmeler burada sizlerle olacak!

About sarigundem

Sarı Gündem platformu bünyesinde içerik yazarı ve proje sahibi. Kozmetik ve cilt bakımı üzerine sürdürdüğü çalışmaları bu platformda insanlarla paylaşan meraklı ve yazmayı seven bir insan. Yemek tarifleri, kozmetik haberleri ve cilt bakımı konusunda uzman bir görüş!

Check Also

O Ses Türkiye’yi Sallayan Ferat Üngür Kimdir?

O Ses Türkiye’yi sallayan Ferat Üngür kimdir sorusunu soranlar için bir içerik hazırlamak istedik. O Ses …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir