Home / Kişisel Bakım / Evde Cilt Bakımı / Cilt Güzelleştiren Yumurta Aklı Salatalık Maskesi!

Cilt Güzelleştiren Yumurta Aklı Salatalık Maskesi!

Yumurta aklı salatalık maskesi tarifimizi Sarı Günden blog okurlarıyla paylaşıyoruz. Oldukça kıymetli ve nadir bir maske olan bu uygulama, temelde cilt bakımının alt yapısına hitap ediyor. Dengeli ve orantılı bir bakım yapmanıza olanak sağlayacak olan bu cilt güzelleştiren maske gerek uygulama maliyeti, gerekse de hoş yapısı ile diğer cilt maskelerinden bir adım daha ileride yer alıyor.

Bu maskenin faydalarını en baştan size sıralayalım. Eğer faydalar arasında sizi kendisine çeken birkaç madde varsa zaman kaybetmeden yazımızı okumaya devam edin.

  • Cilt rengini dengeler,
  • Salatalık sayesinde cildi besler,
  • Yumurta akı ve salatalık suyu ile cildi parlak bir görünüme kavuşturur,
  • Cildin temel besin ihtiyacını karşılar.
  • Cildinizin bebeksi bir yumuşaklık seviyesine erişmesine yardımcı olur.

Dilerseniz sizi daha fazla bekletmeden hemen yumurta aklı salatalık maskesi hakkındaki detaylara daha yakından bakalım 🙂

Yumurta Aklı Salatalık Maskesi İçin Gerekli Malzemeler

  • Taze ve kabuğuyla birlikte rendelenmiş orta boyda bir salatalık,
  • Bir adet yumurtanın sadece akı, sarısını da atın demiyoruz 🙂 buraya tıklayarak yumurta sarısının cilde faydaları hakkında yazılan içeriğimizi okuyabilirsiniz.

Yukarıdaki malzemeleri hemen herkes oldukça düşük bir maliyetle temin edip ev ortamında bu maskeyi hazırlayabilir. Yumurta akıyla hazırlanan salatalık maskesi bugüne kadar gördüğümüz en ucuz cilt maskeleri arasında önemli bir yere sahip. Yani bu maskeden ve getirilerinden faydalanmak için koca bir serveti ödemeniz gerekmiyor 🙂

Yumurta Aklı Salatalık Maskesi Nasıl Hazırlanır?

Taze ve buzdolabına konulmamış bir salatalık her zaman daha iyi sonuçlar almanıza neden olacaktır. Bu nedenle bu maskede kullanılacak olan salatalığı olabildiğince tazeyken temin etmeye çabalayın. Bu maskenin verimini arttır.

Close up of a young beautiful woman with facial mask of cucumber slices on her face at spa salon

Yumurtalı salatalık maskesi tarifi için ilk adımımız elbette ki salatalığı rendelemek. Salatalığı cam bir kaba rendeleyin ve ardından biraz karıştırın. Bunu yapmanızın sebebi ise ilgili partikül suyun tam olarak dağılmasını ve çekilmesini sağlamak.

Sonrasında bir diğer kaba yumurtayı kırın. Sarısını ayırdıktan sonra beyazını yani akını bir önceki salatalık rendesinin bulunduğu kaba aktarın. Bu iki farklı unsuru kıvam alıncaya kadar karıştırın. Ne kadar kıvam tutar bilinmez ancak verimli bir karıştırma maskenin getirisi büyük ölçüde arttırır.

Salatalık Yumurta Akı Cilt Maskesi Nasıl Uygulanır?

Yumurtalı salatalık cilt maskesi için en uygun uygulama zamanı elbette ki akşam saatleridir. Gece uygulanması daha uygun görülen bu maskenin, ılık bir duştan sonra uygulanması yine verimi arttıran unsurlar arasında yer alır. Haftada bir gece bu maskeyi tatlı bir duş sonrasında uygulamanız sizlere fayda sağlayacaktır.

About sarigundem

Sarı Gündem platformu bünyesinde içerik yazarı ve proje sahibi. Kozmetik ve cilt bakımı üzerine sürdürdüğü çalışmaları bu platformda insanlarla paylaşan meraklı ve yazmayı seven bir insan. Yemek tarifleri, kozmetik haberleri ve cilt bakımı konusunda uzman bir görüş!

Check Also

Havuç Suyunun Cilde Faydaları Nelerdir? Havucun Suyu Cilde Renk Verir Mi?

Havuç suyunun cilde faydaları hakkında birçok kaynağı bir araya getirerek ayrıntılı bir rehberi sizler için hazırladık. Havuç …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir