Home / Kredi / 2019 İlk Çeyrek Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

2019 İlk Çeyrek Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi faiz oranları son dönemde yükselen kurlar nedeniyle birçok kez değişime uğradı. 2019’un ilk aylarını yaşadığımız şu günlerde, güncel kredi faizlerinin ne durumda olduğunu yazımızı okuyarak öğrenebilirsiniz.

İhtiyaç kredisi, kişilerin kendi ihtiyaçları doğrultusunda aldığı ve bankanın bu parayı nereye harcadığınızı sormadığı bir kredi türüdür. Bankalar ihtiyaç kredisini “Tüketici kredisi” adı altında da sunabilirler. Ülke gündemine göre müşterinin aldığı kredi tutarına uygulanacak olan faiz oranı değişkenlik göstermektedir. Ülkemizde uygulanacak olan faiz oranlarının sınırlarını Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu belirlemektedir. Yani bankalar kendi kafalarına göre iş yapamazlar.

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Türleri

Bankaların güncel faiz oranlarını en doğru şekilde ancak kendi web sitelerinden öğrenebilirsiniz. Bizlerde yine Ziraat Bankasının resmi web sitesinden aldığımız verileri, bugün sizlerle paylaşacağız.

Ziraat Bankası Tüketici Kredisi adı altında 4 çeşit kredi bulunmaktadır. Bu kredi türleri şunlardır:

  • Çalışanın Artısı Tüketici Kredisi
  • Emeklinin Artısı Tüketici Kredisi
  • Tüketici Kredisi
  • Tüketici Kredisi Ürün Paketi

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi ve Tüketici Kredisi Farkı: En başta da belirttiğimiz üzere ihtiyaç kredisi ile tüketici kredisi aynı anlama gelmektedir.

Bu kredi paketlerinden iş ve gelir durumunuza göre faydalanabilirsiniz. Emekli tüketici paketi adı üzerinde sadece emeklilere hitap etmektedir. Emekli olmayan bireyler bu kredi paketinden yararlanamaz.

2019 Şubat Ziraat Bankası Faiz Oranları

Çalışanın artısı tüketici kredisi de aktif olarak sigortalı bir işte çalışan kişilere sunulmaktadır. Kişi sigortalı bir işte çalışmıyorsa veya Freelance olarak (sigortasız) çalışıyorsa bu durumda bu krediyi alamaz.

Tüketici ve Tüketici ürün paketi kredi türleri ise yine gelir sahibi olan kişilere yöneliktir. Bu kredilerde bankadan sigorta ve benzeri hizmet almanız durumunda daha uygun faiz oranı alma olanağınız bulunmaktadır.

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

Ziraat Bankası Çalışanın Artısı ihtiyaç kredisi faiz oranı %1.89’dur.

Ziraat Bankası Emeklinin Artısı ihtiyaç kredisi faiz oranı %1.89’dur.

Ziraat Bankası Tüketici Kredisi faiz oranı %1.99’dur.

Ziraat Bankası Tüketici Ürün Paketi ihtiyaç kredisi faiz oranı %1.95’tir.

Bu faiz oranları güncel verilere göre değişkenlik gösterebilir. Yakın zamanda bankalar tarafından planlanan bir faiz indirimi bulunmamaktadır.

Ziraat Bankasından İhtiyaç Kredisi Çekmek Doğru Mu?

Aslına bakılırsa şu piyasada bankaların eline düşmemek en mantıklı karar olur. Her ne kadar kamu destekçisi bir banka olsa bile, Ziraat Bankası’da piyasalara uyum sağlamak için yüksek faizler vermektedir. Neredeyse %2’ye yaklaşan bu faiz oranları pek iç açıcı görünmüyor. Acil bir durumunuz yoksa ve ihtiyaçlarınızı erteleyebiliyorsanız, bu durumda biraz daha beklemek sizler için iyi olabilir.

2019 Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Faizleri hakkında bilgi verdiğimiz yazının sonuna geldik. Konu hakkındaki düşüncelerinizi yorum olarak yazabilirsiniz.

About sarigundem

Sarı Gündem platformu bünyesinde içerik yazarı ve proje sahibi. Kozmetik ve cilt bakımı üzerine sürdürdüğü çalışmaları bu platformda insanlarla paylaşan meraklı ve yazmayı seven bir insan. Yemek tarifleri, kozmetik haberleri ve cilt bakımı konusunda uzman bir görüş!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir