Home / Yaşam / 2-3 Saat Uyumak Mı Yoksa Hiç Uyumamak Mı?

2-3 Saat Uyumak Mı Yoksa Hiç Uyumamak Mı?

Hiç uyumamak ile birkaç saat uyumak arasında hiç kaldınız mı? Muhtemelen oldukça saçma bir saatte bu yazıyı okuyorsunuz 🙂 Bu durumları çok iyi bilirim. Bitmeyen ödevler, işler, sınav geceleri ve daha fazlası sizi bu kadar uykusuz bırakabilir. Birkaç saat uyumak ile hiç uyumamak arasında nasıl bir seçim yapılmalıdır? Bu sorunun cevabını ben yıllar içerisinde kendime verebildim. Dilerseniz detaylara geçelim.

3 saatlik uyku size ne katabilir? Aslına bakılırsa şu anda bu yazıyı yazmak için o 3 saatlik uykunun bana katacaklarından vazgeçiyorum diyebilirim. Tabi hocanın dediğini yap, yaptığını yapma demişler. Bakmayın 3 saat olduğuna, benim gibi olmaz ve adam gibi 3 saat uyursanız faydasını muhakkak görürsünüz!

Hiç Uyumamak Mı 2 Saat Uyumak Mı?

Hiç uyumamak mı birkaç saat uyumak mı sorusuna herkes farklı cevaplar verir. Aslında bu sorunun en doğru cevabını kişi kendisi bulabilecektir. Kişi eğer dün gece de uykusuzsa bu uykunun kesinlikle uyunması gerekir. Yanınızda özellikle sizi alarm ile birlikte dürterek 🙁 kaldıracak birisinin olması daha faydalıdır. Aksi takdirde alarmı susturup uykunun keyfini çıkarabilirsiniz.

Kadınlar İçin Android Telefon Mu? iOS Telefon Mu?

Bir saat uyumak mı hiç uyumamak mı sorusu ise daha trajedik. Ne yazık ki bu 1 saatlik uykunun 15 dakikası dönmekle ve yatağı bulmakla geçecek. Bu kadar az bir zaman diliminde uyumayın. Vücut çok fazla uykusuz kaldığı durumlarda uzun uyku sürecine ilk adımları oldukça hızlı atar. Bu sizin 45 dakika sonrasında çok dağınık olmanıza neden olabilecek bir davranıştır.

1-2 Saat Uyumak, Hiç Uyumamaktan Daha İyidir Desek?

Zamanınız varsa ve işlerinizin ne zaman olacağı belliyse. Ev halkından birilerini sizi kaldırmak üzere görevlendirdikten sonra 1-2 saatlik uyku ile hedeflerinize ulaşabilirsiniz. Hiç uyumamak yerine bu denli yeterli bir uyku işinizi görecektir. Ancak süre özellikle bir buçuk saatten kısaysa sorunlar meydana gelebilir. Hiç uyumamak yerine mantıklı bir planlama yaparsanız daha çabuk sonuca ulaşabilirsiniz.

ÖZEL TARİF! Yumurta Aklı Gizli Cilt Maskesi!

Ah Şu Son Bölümü İzlemeseydim De Erkenden Yatsaydım Diyenler Toplanın!

Sabahlamak hemen herkesin başına gelebilecek bir durumdur. Eğer uyku düzeniniz baya bir bozulduysa bu durumda her değişkeni inceleyin. Her sabah kısa kesitlerle ayakta durmaya çalışıyorsanız bu durum size faydadan çok zarar getirecektir. Hiç uyumamak mı yoksa biraz uyumak mı sorusunu her sabah beyninize sokmayın. Eğer sizi her gece yatağa yattığınızda:

  • Netflix ve benzeri bir dizi platformu meşgul ediyorsa,
  • Oyunlar meşgul ediyorsa,
  • Müzik dinlemek meşgul ediyorsa,
  • Sosyal medya meşgul ediyorsa,
  • Mesajlar meşgul ediyorsa,

Bu ve benzeri gereksiz eylemlerden kesinlikle kurtulun. Aksi takdirde bunlar sizinle birlikte çok uzun bir birliktelik kuracaktır. Bu da çok uzun sürelik bir bitkin olma hali anlamına gelmektedir. Uyku düzeni kurmak için yeni bir içerik yayınlayacağız. Belki de yayınladık linki aşağıdadır 🙂 Yine o konuda vereceğimiz bilgileri de okuyun. Ancak uykuyu düzene sokmak en iyisi bunu sakın unutmayın!

About sarigundem

Sarı Gündem platformu bünyesinde içerik yazarı ve proje sahibi. Kozmetik ve cilt bakımı üzerine sürdürdüğü çalışmaları bu platformda insanlarla paylaşan meraklı ve yazmayı seven bir insan. Yemek tarifleri, kozmetik haberleri ve cilt bakımı konusunda uzman bir görüş!

Check Also

Süt Parası Nedir?

Süt parası devlet tarafından yeni doğum yapan annelere verilen bir yardımdır. Her yeni doğum yapan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir